Дівочепільський навчально-виховний комплекс "ДНЗ - ЗШ І ступеня"

Виховна система нашої школи

реалізується через КТС.

Колективна - тому, що планується, готується, звершується і обговорюється учнями і вчителями, як молодшими так і старшими по загальній громадській турботі.

Творча - тому, що плануючи і здійснюючи задумане, оцінює зроблене. Всі вихованці разом з вихователями ведуть пошуки кращих шляхів і тому вона не може перетворитися в догму, виконуватись по шаблону. А завжди виступає в нових варіантах, завжди виявляє свої ноші можливості, отже, вона частина життя.

Справа - тому, що формується громадська свідомість, дійсно гуманні почуття і переконання, пізнавальна самостійність, розвиток різноманітних здібностей.

Школа покликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально- виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно- культурне відродження України у розбудову держави .
  На сучасному етапі розвитку суспільства педагогічний колектив  нашої школи, розуміючи потребу докорінного переосмислення виховної системи, насамперед виходить з таких позицій :
 • Визнання того, що школа-навчальний заклад, покликаний відповідати  потребам і умовам сучасного стану соціального розвитку України та  забезпечувати освітні потреби села.
• Школа має бути конкурентно здатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку прогресивних технологій, методик зростання професіоналізму на педагогічному та управлінському рівні. Вирішуючи ці завдання школа має забезпечувати різні види діяльності в широкому спектрі позакласної сфери-гуртковій, профільній, спортивній, художньо-естетичній роботі, максимально сприяючи розвитку і самовизначенню особистості дитини.
• Вирішення поставлених завдань можливе лише в атмосфері доброзичливості, довіри, співробітництва, відповідальності на всіх рівнях шкільного педагогічного простору .

Важливе місце у системі виховної діяльності школи посідає управління навчально- виховним процесом. У нашій школі це чіткий розподіл обов’язків між адміністрацією, всіма членами педагогічного колективу,  залучення учнівського самоврядування .

З метою забезпечення відповідності діяльності школи державним стандартам та надання допомоги вчителям у підвищенні рівня виховної роботи, у школі постійно здійснюється  внутрішкільний контроль за виховною роботою за системою.
    Для проведення підсумків різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорі, на засідання педагогічної ради, методичні об’єднання та наради класних керівників.
Виконуючи основні завдання виховання учнів у школі спільно з педагогічним колективом використовуємо різноманітні форми й методи роботи: колективні творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, конкурси, огляди, акції, виставки.    Створений системний підхід до управління процесом виховання.

Конкретне планування виховної роботи школи - важлива умова її успішної діяльності. Плануючи виховну роботу, спільно з адміністрацією школи, класними керівниками, учителями-предметниками, активом учнівського самоврядування складаємо декілька видів планів виховної роботи у школі.

У школі налагоджена робота з обдарованими дітьми розроблені основні напрями та завдання роботи з обдарованими , складений план виховної роботи для реалізації програми ,,Обдарована дитина” ) в якому враховано, що поняття ,,обдарованість ” поєднує природні, інтелектуальні, творчі, спортивні здібності, які сприяють глибокому розумінню навколишнього світу, окремих напрямів науки і як результат – високий рівень самореалізації кожного учня.

Інформаційні технології мають сьогодні пріоритетне значення в усіх сферах діяльності, визначають розвиток суспільства завтрашнього дня. Розуміючи важливість впровадження інформаційних технологій, адміністрація нашої школи створює належні умови для комп’ютеризації навчального закладу. Використання комп’ютерних технологій у виховній роботі підвищує її ефективність.

Виховна система нашої школи – це складна психолого -соціо-педагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи.

Школа працює у творчій співдружності . На базі школи працюють шкільні  гуртки, гуртки від ЦДЮТ, та   спортивні секції.

Саме школа тепер єдина структура зацікавлена у позитивному розвитку особистості школяра . Ось чому викликає тривогу збільшення кількості дітей з девінантною поведінкою. Корекційно-виховна робота об’єднує зусилля адміністрації школи, класних керівників.

Усвідомлюючи важливість радикальних змін у всіх сферах життя у нашій школі діє система профілактичної роботи по попередженню правопорушень серед школярів, створена рада профілактики правопорушень

Успіх спільної діяльності педагогів і батьків великою мірою залежить від глибокого знання вчителем учнів, їхніх родин й тому у школі практикується детальне знайомство з родинами за програмою вивчення сім’ї.

Шляхи досягнення мети вбачаємо в запровадженні сучасних моделей виховання, у впровадженні і апробації інноваційних технологій виховання.  А головним знаряддям суспільства у вихованні особистості є школа .